'56-os vándorzászló a Balassiban

2014. november 8.

November 4-én a Szabadság sugárúti emlékhelynél tartott kerületi megemlékezésen iskolánk vehette át az ’56-os vándorzászlót, amelyet 2006-ban, a forradalom 50. évfordulóján szenteltek fel. A zászlót az elmúlt években a rákoscsabai iskolák kapták meg egy-egy évre, most a Balassi Gimnáziumra esett a választás.

A megemlékezés egyik szervezője, Németh Lajosné azzal indokolta  a döntést, hogy iskolánk diákjai hűen ápolják az 1956-os forradalom emlékét. (Utalt arra, hogy az elmúlt években balassis diákok Molnár Zsolt történelemtanár szervezésével több egykori rákoscsabai nemzetőrt kerestek fel és készítettek velük videó interjút.)
A zászló egy évig marad nálunk, erre az időre a félemeleti aulában állítjuk ki.

 

A zászló átvétele a Szabadság sugárúti templom falánál rendezett megemlékezésen