Rendhagyó óra Fónagy János államtitkárral

2012. április 30.

Április végén rendhagyó órát tartott iskolánkban Dr. Fónagy János, a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium államtitkára. A politikus a Nemzedékek Hete rendezvénysorozat keretében látogatott el a Balassiba, ahol részt vett a 12. A osztály egyik óráján.

A generációk közötti szolidaritás napját 2009 óta április 29-én ünneplik Európában. Ehhez a dátumhoz kapcsolódva az európai iskolákban az idősebb korosztályt képviselő közéleti személyiségek látogatnak el a diákokhoz a generációk közötti párbeszéd, egymás jobb megismerése és megértése érdekében.
Az Emberi Erőforrások Minisztériuma a rendezvénysorozathoz 2012-ben először csatlakozva 25 állami vezető részére szervezett rendhagyó tanórákat szerte az országban. A program idei folytatásaként látogatott el az államtitkár iskolánkba, ahol életéről, politikai pályafutásáról és mindennapi munkájáról mesélt a végzős diákoknak, akik érdeklődve hallgatták beszámolóját.