Nemzetközi fizikaverseny döntőjében iskolánk diákja

2015. április 18.

Iskolánk tanulója, Laukó András (12.B) tagja lett a nemzetközi fizikaverseny International Young Physicts’ Tournement 8 fős magyar felkészülési csapatának a december 17-ei országos döntőn elért kiváló eredményének köszönhetően.

A március 12-én megrendezett válogatáson pedig, a munkáját díjazandó, bekerült az öt fős utazó csapatba, így hazánkat fogja képviselni a nemzetközi döntőben, amelyet június 26. és július 4. között Thaiföldön rendeznek majd meg.
Az 1989 óta megrendezett IYPT versenyen közel 30 ország csapata méri össze tudását, rátermettségét és kommunikációs készségét, 17 előre megadott, nyílt végű fizikai problémán keresztül. A résztvevő diákok megfelelő fizikai vizsgálódásaikat egy tudományos prezentáció formájában mutatják be másik két rivális csapatnak.
A másik két csapat közül az egyik megvizsgálja az elhangzottakat egy kulturált vita formájában, s végül a harmadik jelenlevő csapat komplexen értékeli az elhangzottakat. Mindez persze megfelelő angol nyelven zajlik.