Nemzetközi fizikaverseny döntőjébe jutott iskolánk diákja

2014. április 6.

Iskolánk tanulója, Laukó András (11. b) a magyar csapat tagjaként részt vehet a International Young Physicists' Tournement nemzetközi fizikaverseny döntőjében.

Az 1989 óta megrendezett IYPT versenyen közel 30 ország csapata méri össze tudását, rátermettségét és kommunikációs készségét, 17 előre megadott, nyílt végű fizikai problémán keresztül. A résztvevő diákok megfelelő fizikai vizsgálódásaikat egy tudományos prezentáció formájában mutatják be másik két rivális csapatnak.
A másik két csapat közül az egyik megvizsgálja az elhangzottakat egy kulturált vita formájában, s végül a harmadik jelenlevő csapat komplexen értékeli az elhangzottakat. Mindez persze  angol nyelven zajlik.
A döntőben - amelyet július 3. és 10. között az angliai Shrewsbury-ban rendeznek majd - a legjobb 5 diák alkotja a magyar csapatot.